05. září 2015 23:37:56 | reagovat
Joe Doe
Osobní preference
Brilantní pane Holube, obzvlášť tato pasáž stojí za zopakování:"Jedním z argumentů bývá, že při beznaději na změnu současného stavu, je dobré volit „menší zlo“ ve prospěch následujících generací. Očekáváme snad od nich, že se pod nadvládou „menšího zla“ rozhodnout volby ignorovat? Systém existuje, dokud se používá. Je na místě čekat až naší potomci nastolí vysněný bezvolební svět? Kdo jiný než ti, kteří jsou přesvědčeni o nespravedlnosti voleb, by je měli jako první ignorovat? Je opodstatněné spoléhat na to, že zastánci státismu náhle zmoudří, zruší volby a nastolí dobrovolnictví? To asi těžko. Dokud budeme jejich hru hrát, nechají nás ji hrát."
Já k tomu jen přidám svůj soukromý názor:
Správný postoj je podle mě jejich úplná ignorance. Pokud je to nezbytně nutné, tak odevzdat neplatný hlas (aby se volič vyhnul hrozícímu nebezpečí). A když už tam ten lístek poputuje, tak jedině s nějakým „jadrným vzkazem“ sčítacímu komisaři :-).
Pokud budu hrát jejich hru, tj. zvolím „menší zlo“ bude to mít spoustu zamýšlených i nezamýšlených důsledků pro reálnou politiku, ale tím nejdůležitějším vzkazem pro autory tohoto scénáře je signál, že ve hře mohou směle pokračovat dál. A toho se ode mě, co budu živ, už nedočkají.
Co se stane, až tu jejich hru nikdo hrát nebude? Bůh ví. Ale jisté je, že budou muset změnit pravidla hry a já osobně se na každou takovou změnu těším. Protože jak se říká „změna je život“ a žit v tomto … mě už moc nebaví.
Děkuji autorovi a za vynikající rozbor a těším se na další jeho článek..