13. února 2013 08:49:43 | reagovat
Jan Šmerda
Nesouhlas
Není to moje téma, ale tak nějak laicky si myslím, že proti útočníkovi je možné použít i útok na civilisty pokud to zachrání životy civilistů napadených. Kdo ví kolik životů by stála válka s Japonskem kdyby ty dvě bomby nedopadly.A představa, že plošným bombardováním se oslabí morálka, nastanou problémy se zásobováním, uprchlíky a podobně také není lichá. Sice si nemyslím, že by to vedlo ke svržení totalitního vůdce, ale pokud by to vedlo k jeho porážce...
V článku se píše, že jednají jednotlivci. Ne města, říše nebo strany, ale jednotlivci. A přitom je zmíněno, že obyvatelstvo trpělo už dost díky mocipánům. Tak jak to je? Buďto obyvatelstvo (každý jednotlivec) bojoval proti režimu, nebo za něj (minimálně pasivitou) a nebo za všechno mohou mocipáni a jednotlivci nenesou vinu. V tomhle vidím rozpor článku..
Jen doufám, že díky té reakci nebudu vypadat jako asociál co schvaluje bombardování civilistů. Jde mi o to, že když má umřít deset tisíc civilistů útočníka tak je to přijatelnější než další průtahy války a dalších deset ticíc mrtvých na straně obránce.